× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
5/1 نفر

علی بی خیال

زندگینامه و خاطرات شهید علی حیدری

نوع اثر : کتاب

ناشر : گروه شهید ابراهیم هادی

قیمت نسخه مکتوب : 8,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 168

رده بندی کنگره : DSR۱۶۲۶‭‬ ‭/ح۸۵۶‏‫‬‮‭ع۸ ۱۳۹۶

رده بندی دیویی : ‏‫‬‮‭‬‭۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲

شماره کتابشناسی ملی : ۴۷۵۸۹۸۶

شابک : 978-600-7841-45-7

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

شهید علی حیدری در رفتار و سیره، توجه زیادی به فقرا و محرومین داشته و این رویکرد در رفتارش درباره لباس و کفش نمود زیادی داشته است. یکی از نزدیکان او می گوید روزی پدرش برای علی کفشی نو از چرم قهوه ای خریده بوده و علی از قبولش امتناع می کرده است. اما با اصرار مادرش کفش را قبول می کند.

دوست این شهید روایت می کند که در حیاط خانه علی را دیده که مقداری خاک برداشته و به کفش ها مالیده است. وقتی علت را پرسیده، علی بی خیال گفته: نمی خوام بدونن کفش هایم نو است. بعضی ها پول ندارند کفش بخرند، اگر کفش نو بپوشم، آن ها غصه می خورند. دوست ندارم آن ها به خاطر من غصه بخورند.

یکی از دوستان این شهید درباره این که او تاریخ شهادتش را می دانست، می گوید: خیلی ها فکر می کنند علی به واسطه دعا و نماز به این مقامات رسید. اما چیزی که باعث شد علی به جایی برسد که تاریخ شهادتش را بداند، این بود که درد گرسنه ها را داشت.

در بخشی از وصیت نامه این شهید آمده است: «....هر زمان می خواستم معطر شوم سه بار می گفتم، «حسین جان» فضا خوشبو می شد...» توانایی های این شهید مانند دیدن باطن افراد و صحبت با شهدا از سوی بسیاری از همرزمانش تایید شده است. وی از شاگردان آیت الله حق شناس بود.

شهید حیدری با انواع هنر ها مانند طراحی چهره آشنا بود. شهید علی حیدری، در سن 19 سالگی در عملیات بدر به شهادت رسید و در قطعه 27 یهشت زهرا به خاک سپرده شد.

کتاب دیجیتال (قالب بسته)

3,200 تومان

حجم : 2.2 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 168

کاربر گرامی برای مطالعه کتاب ابتدا بایستی نرم افزار کتابخوان را دانلود و نصب کنید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید