× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0/0 نفر

زنگبار

جامعه و فرهنگ

نوع اثر : کتاب

ناشر : بین المللی الهدی

نویسنده :

مجموعه اثر : جامعه و فرهنگ کشورها

قیمت نسخه مکتوب : 28,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 384

رده بندی کنگره : DT449‭‬ ‭/ز93‏‫‭ع4 1395

رده بندی دیویی : 967/81

شماره کتابشناسی ملی : 4251056‬

شابک : 978-964-439-721-9‬‬

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

زنگبار از قدیم الایام سرزمینی نام آشنا برای ایرانیان بشمار می رود و اکثر تحصیل کردگان و فرهیختگان ایرانی اطلاعاتی ولو محدود از این مجمع الجزایر دارند.

پیشینه این امر به مهاجرت گروهی از شیرازی ها به این جزیره و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا در قرون نخستین اسلامی باز می گردد که با استقرار طولانی مدت در مجمع الجزایر زنگبار و دیگر مناطق ساحلی شرق آفریقا سنگ بنای ایجاد ارتباطات مستقیم بین مردم ایران با شرق آفریقا را بنیان نهادند که تاکنون نیز پا برجای مانده است.

نام زنگبار که از دو کلمه فارسی زنگ و بار به معنای ساحل سیاهان گرفته شده نیز به خوبی عمق نفوذ فرهنگ و تمدن ایران را در این مجمع الجزایر به تصویر می کشد.

علاوه بر اثرگذاری تاریخی، زنگبار را دروازه ورود اسلام به شرق آفریقا خوانده اند و مورخان و جغرافیدانان قرون نخستین اسلامی نیز از این جزیره و جزایر اطراف آن به عنوان مراکز استقرار مسلمانان یاد کرده اند.

گستردگی حوزه تمدن و فرهنگ اسلامی در شرق آفریقا با هدایت و رهبری جزیره زنگبار به گونه ای است که اکثر محققان معتقدند دین اسلام از مسیر و مجرای این مجمع الجزایر وارد بخش هایی از کشورهای شرق آفریقا شده است.

رویکرد اصلی در این کتاب بر ویژگی های فرهنگی و اجتماعی این مجمع الجزایر متمرکز گشته و علاوه بر بررسی تحلیلی جامعه، شاخصه های فرهنگی و اجتماعی این سرزمین نیز به گونه ای مبسوط مورد بحث قرار گرفته است.

کتاب دیجیتال (قالب بسته)

8,000 4,800 تومان

حجم : 6.5 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 383

کاربر گرامی برای مطالعه کتاب ابتدا بایستی نرم افزار کتابخوان را دانلود و نصب کنید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید