× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
0/0 نفر

مصر

جامعه و فرهنگ

نوع اثر : کتاب

ناشر : بین المللی الهدی

نویسنده :

مجموعه اثر : جامعه و فرهنگ کشورها

قیمت نسخه مکتوب : 30,000 تومان

تعداد صفحات نسخه چاپی : 439

رده بندی کنگره : DT46‏‫‬‮‭/ص4ج2 1395

رده بندی دیویی : 962

شماره کتابشناسی ملی : 4249489

شابک : 978-964-439-720-2‬

سال نشر : 1395

برچسب ها: تاریخ مصر

خلاصه اثر

مصر یکی از کهن ترین حوزه های تمدنی جهان است که تأثیرگذاری های مهمی بر حوزه های فرهنگی و تمدنی در تاریخ بشر داشته و البته خود نیز صحنه حضور و کشاکش تمدن های گوناگون عهد باستان به ویژه ایران، یونان و روم و از آن ها تاثیر پذیر بوده است.

مصر در دوران معاصر؛ تاریخ پر فراز و نشیبی را طی کرده است. از حمله ناپلئون تا اشغال استعماری آن توسط انگلیس و شکل گیری جنبش های سیاسی اجتماعی و مبارزات استقلال طلبانه مردم، تا جنگ های چندگانه با اشغالگران سرزمین فلسطین، انقلاب ژانویه 2011 و سرانجام کودتای ژوئیه 2013. مصر با پیشینه تاریخی و تمدنی کهن و نقش تاریخ ساز در جهان اسلام و نیز موقعیتی استراتژیک، وجود احزاب و جریان های فعال فکری و سیاسی، در اختیار داشتن آبراه سوئز، دارا بودن بیشترین جمعیت و بزرگترین ارتش در میان کشورهای عرب، به ویژه در نیمه دوم قرن بیستم از جایگاهی برجسته و تأثیرگذار بر روند تحولات سیاسی، فرهنگی و معادلات منطقه ای و بین المللی برخوردار بوده است.

با مروری بر ویژگی های پیش گفته، مطالعه و شناخت هر چه بهتر این کشور اهمیت می یابد که تألیف حاضر هم با توجه به چنان اهمیتی صورت گرفته است. مؤلف در فصل های دوازده گانه کتاب سعی داشته با بهره گیری از منابع در دسترس، ضمن ارائه گزارشی فشرده از تاریخ باستان تا دوران معاصر مصر، با کنکاش در روند تحولات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نیز روابط با جمهوری اسلامی ایران، اطلاعاتی مستند و مآلاً شناختی هر چند نسبی از این کشور مهم خاورمیانه در اختیار خواننده قرار دهد.

کتاب دیجیتال (قالب بسته)

9,000 5,400 تومان

حجم : 3.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 442

کاربر گرامی برای مطالعه کتاب ابتدا بایستی نرم افزار کتابخوان را دانلود و نصب کنید.جهت دریافت بر روی لینک زیر کلیک کنید.
دریافت نسخه iOS دانلود نسخه اندروید